SWAP

Ve čtvrtek před polednem mi pípl mobil na stole, že nemá signál. Jelikož "moje" BTS je 200 metrů vzduchem, jdu k oknu zkontrolovat, jestli se něco neděje. A taky že jo, tam jeřáb, hned mi došlo, že SWAP dorazil k nám!

Bundu na sebe a honem s foťákem ven. Už šel dolů starý outdoor rack. Překvapilo mne, že nikde nebyl žádný ochranný prostor. Nad parkovištěm plným aut, pak si pěkně visel na hřištěm, dole chodili lidi, než ho zaparkovali na jedno hezké místečko tak akorát na jedno auto.

Nový Huawei už netrpělivě stepoval opodál v trávě.

Po chvíli přišel na řadu...

... místní důchodci nevěřili svým očím, co jim to proplouvá za okny.

Dolů šel ještě jeden přebytečný kontejner, a za chvíli se jeřáb odporoučel.

Jaké překvapení však bylo, když byla tato BTS asi za 3 hodiny opět zapnuta. Chtěl jsem volat známému. Cosi se ozvalo, pak ticho chrčení. Položím, zkusím znova, zas ticho. Pak mi jakoby ten člověk volal, na displeji svítilo jeho jméno, ale ozval se ženský hlas a oslovil mne "Zdeňko" :-) Tak už mi bylo jasné, že je krpa někde v nové technologii.

Na operátora jsem se taky nedovolal (logicky), takže channel lock na jinou BTS a volám. No víckrát to neudělám, ať si T-Mobile třeba nefunguje vůbec. Člověk se jí snaží vysvětlit, že já problém nemám, že jim chci pomoct a popsat jim co se stalo, místo toho kecy a vyptávání se na typ telefonu, komu jsem volal, v jakém jsem typu objektu, apod. Na asi 3 otázky jsem jí odpovědl, dál jsem odmítl, že na to nemám čas, jestli nechcou oni nahlásit poruchu, tak mně to může být jedno, mne to netrápí, a nashledanou. Moji zákazníci to nejsou, kdo bude naštvaný, že se několik hodin nemůžou dovolat. Asi za hodinu mi volal operátor, ale to už jsem byl zas na té "nové" BTS a co jsem slyšel? Ticho :-) Takže smůla. Před půlnocí to už fungovalo správně.

Foto a text (upraveno) zaslal David Kříž, děkujeme!

1.11.2009

Zpět